Ağıralioğlu: Hem AKP’den hem MHP’den teklifler gelmişti

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi ismini masaya dayattığını öne süren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısının ardından başlayan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Ağıralioğlu, milletvekili adaylığı için başvurmadığını ancak Meral Akşener’den talep gelmesi bunu yapabileceğini söyledi.

‘BAŞVURMAM NEZAKETSİZLİK OLURDU’

Ağıralioğlu, şunları söyledi:

“Seçimde ben partimi destekleyeceğim. Şerhlerimi yaptım. Milletvekilliği adaylığı için başvurmadım. Adaylık başvurusunda bulunmak birazcık nezaketsizlik olur diye düşündüm. Şundan dolayı: Partimizin bir kararı var. O kararı şerh ederek, partimi de koruyarak, kollayarak açıklamalarda bulundum. Şimdi bu şartlar altında genel başkanım ‘Bir kararımız var; bu kararımızın hilafına olduğunuz için sizi aday yapamayız’ diyebilir. Buna çok saygı duyarım. Ama ‘Partimizin size ihtiyacı var, partimizle ilgili propaganda İşlerinde çalışırsınız. Adaylık müracaatında bulunabilirsiniz’ derse başvurumu yapabilirim.

Cumhurbaşkanlığı propaganda sürecine katılamayacağımı düşündükleri için diyebilirler ki ‘Bu şartlarda milletvekilliğine taşımayalım.’ Başım üstüne. Genel başkan ‘partinin ihtiyacı var; siz parti propagandası için çalışın’ derse bu da benim başım üstüne. İYİ Parti’nin kuvvetli olması, parlamentoya kuvvetli girmesi, demokrasinin de kuvvetli nefes almasına imkan verecek. Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum. Ben adaylıktan bağımsız, partime çalışacağım. Emeklerim Cumhurbaşkanı adayına da gider.”

‘HEM AKP’DEN HEM MHP’DEN TEKLİF GELMİŞTİ’

Ağıralioğlu’na başka bir siyasi partiden adaylık teklifi alıp almadığına yönelik soruya şu yanıtı verdi:

“Doğrudur bana hem AKP’den hem MHP’den daha önce de teklifler gelmişti. Benim bakışım şu: Eğer bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli. Ancak, parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*