Bakan Tunç duyurdu: Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Jehezkel hakkında soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Trabzonspor maçında attığı golden sonra İsrail’in Gazze’de katliamın başladığı tarihe atıfla bileğindeki yazıyı gösteren İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Antalyaspor’un kadro dışı bıraktığı Jehezkel’e ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Bugün oynanan Antalyaspor-Trabzonspor Süper Lig müsabakasında attığı golden sonra İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı destekleyen çirkin hareketi nedeniyle İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan adli soruşturma başlatılmıştır. 100 günü aşkın süredir, çocuk kadın, genç yaşlı demeden Gazze’de soykırım yaparak insanlık suçu işleyen İsrail’in saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. Filistinli mazlumların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”

YÖNETİM KURULU KARARIYLA KADRO DIŞI

Jehezkel golün ardından kameralara giderek sol bileğindeki sargının üzerindeki “100 days 07.10” ifadelerini göstermişti.

Maçın ardından Antalyaspor ise futbolcuyu kadro dışı bıraktığını duyurmuştu: “Bugün Trabzonspor ile oynadığımız karşılaşmanın 68’inci dakikasında attığı golden sonra bileğindeki yazıyı paylaşarak ülkemizin milli değerlerine aykırı hareket ettiği görülen Sagiv Jehezkel’in yönetim kurulu kararı ile kadro dışı bırakılmasına karar verilmiştir. Yönetim kurulumuz, sonunda şampiyonluk ya da kupa bile olsa, ülkemizin hassasiyetlerine karşı davranışlarda bulunulmasına asla müsaade etmeyecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir