Hatayspor’un Trabzonspor’u Yendiği Maçtaki Galibiyet Golünde Tüyler Ürperten Christian Atsu Detayı!

Trendyol Süper Lig’in 6. haftasında Trabzonspor karşısında 2-0 geriye düşen Hatayspor, sahadan 3-2 galip ayrıldı.

Depremde hayatını kaybeden Hataysporlu futbolcu Christian Atsu ile ilgili tüyler ürperten tesadüf, karşılaşmanın ardından ortaya çıktı.

BOĞAZ DÜĞÜMLEYEN ATSU DETAYI

Hatayspor’un 96:01’inci dakikada Trabzonspor karşısında öne geçmesini sağlayan gol, kulübün Süper Lig’deki en geç galibiyeti getiren 2. gol oldu.

Hatayspor’un Süper Lig tarihindeki en geç galibiyeti getiren golünü ise 96:51. dakikada Christian Atsu kaydetmişti.

5 Şubat 2023 tarihinde golü atan Christian Atsu, maçtan saatler sonra 6 Şubat gecesi Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük depremde hayatını kaybetmişti.

O GOLÜ ATMASA DEPREME YAKALANMAYACAKTI

Hatayspor İdari Menajeri Fatih İlek, meydana gelen deprem sonrası kullandığı şu ifadeler boğazları düğümlemişti:

“‘Takım bulursam ayrılabilir miyim?’ dedi. Volkan Hoca da bu isteğini kabul etmişti. O maçta süre almadı; ama Kasımpaşa maçından sonra bileti vardı. Yurt dışına ailesinin yanına gidecekti. Kasımpaşa maçında hoca görev verdi ve Atsu çok iyi oynadı. Son saniye golünü de attı. Maçtan sonra o kadar büyük bir birliktelik oluşmuştu ki, Volkan Hoca’nın onu kucaklaması, saha içi ve soyunma odasındaki sevinçleri gözümün önünden gitmiyor. Kader noktası burası.

Uçak bileti vardı; ama iyi oynayıp, golü attığı için gitmekten vazgeçti. Yaşadığı çoşkudan sonra ‘gitmeyeyim, burada kalayım’ dedi. En mutlu olduğu günde depreme yakalandı. Akşam 23.00’te uçağı vardı. İstanbul, sonrasında Fransa’ya gidecekti. Vazgeçti, tam anlamıyla bir trajedi oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir