Sahte dedektiften SPK’ya ve hakimlere rüşvet suçlaması… “Kirli eller”

Sosyal medyada gıda sektörüne dair inceleme yaptığını öne sürerek reklam aldığı ortaya çıkan “Gıda Dedektifi” isimli hesabın sahibi ve eski TÜGVA yöneticisi Musa Özsoy’un olayları bitmiyor. Odatv’nin ortaya çıkarttığı olaylar silsilesinde Özsoy, kurumları hedef alarak sponsorlu içerik incelemesi alıyor ve bunu takipçileriyle paylaşıyordu. Durumun farkına varan takipçileri de Özsoy’a yönelik tepkilerde bulunmuştu.

Özsoy, kamuoyunda yaratmaya çalıştığı “Sağlıklı yaşam” vurgusunun sadece paradan ibaret olduğunu ise 80 milyon TL değerindeki aplikasyonu kurarak ortaya koymuştu. Uygulama, popüler bir kitle fonlama platformunda satışa çıkarıldı. Yüzde 10 fonlama ile halktan toplanması hedeflenen miktar 8 milyon liraydı. Fonangels şirketiyle çalışan Özsoy, hediye ve kampanyalarla fon alımını halk nezdinde de dikkat çekici ve cazip hale getirmeye çalışıyordu.

EŞİ BENZERİ YOK DEDİ AMA…

Özsoy, aylar öncesinden yaptığı fon duyurusu ardından yeni bir video yayınladı. Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan bir barkod okuma uygulaması yaptığını iddia eden Özsoy’u Odatv çürütüyor. 2019 yılında Webuti isimli bir yapım şirketi “Barket” isimli ürün içeriklerini gösteren bir barkod okuyucu sistemi yayınlamıştı.

SERMAYE PİYASA KURULU ŞİKAYETLERİ İNCELEMEK İSTEDİ, ÖZSOY “OPERASYON” DEDİ

Sermaye Piyasa Kurulu, Musa Özsoy hakkında gelen şikayetler üzerine inceleme başlattı. İncelemenin ardından Özsoy’un fon süreci kamuoyuyla paylaşılmadan durduruldu. Özsoy bunun üzerine SPK’yı hedef alarak kurul çalışanları hakkında rüşvet iddiasında bulundu. Devlet kurumlarının bir kişi tarafından parmağında oynatıldığını iddia eden Özsoy, söz konusu iddiası içinse bir kanıt sunmadı. Sahte dedektif, kendisine yönelik bir lobi faaliyeti yürütüldüğünü söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

“Devletin stratejik konumundaki kurumlarını kim parmağında oynatıp bu kurumlar üzerinden gıda dedektifine, milyonlarca takipçisine ve binlerce yatırımcısına nasıl operasyon çekti? Kim bu milletin hakkını gasp etmek üzere hukuk dışı, yasa dışı, ahlak dışı yollara tenezzül etti? Ve kim ya da kimler bu kirli ellerin tenezzül ettiği hukuk dışı girişimleri kurumlarımızı alet etti?”

Yayınladığı videoda Türklük ve milliyetçilik vurgusu yapan Özsoy’un hakimlere dil uzatmakla birlikte, koltuğunu 3 kuruşa satan bürokratlar olduğunu söylemesi dikkat çekti. Eski TÜGVA yöneticisi Özsoy, videosunda şunları söyledi;

“Bu haksız müdahaleyi yapan kişi ve kişilerin de bir an önce bu hatalarından dönmesi çağrısını yapıyoruz. Hala inanıyoruz ve hala biliyoruz ki bu ülkede koltuğunu 3 kuruşa satmayacak, onuruyla, şerefiyle yaşayan, bu millete hizmet veren bürokratlar var. İnanıyoruz ki bu ülkede Türk Ticaret Kanunu’nun firmalardan yana maddelerini bize karşı tehdit olarak kullanan firmaların karşısında Türk milletinin gücü, kararlılığı, bilgi alma hakkı ve Türk milleti adına karar veren bağımsız, güçlü ve şerefli mahkemeler, hakimler, savcılar var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir