Türkiye’nin harekatıyla ilgili çarpıcı sözler! ABD, Rusya, Çin tatbikat bile yapamaz

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 12 askerimiz şehit olmuştu. TSK, operasyonların kapsamını genişleterek çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, Ülke TV’de katıldığı programda Türkiye’nin Irak’ın kuzeyindeki harekatını değerlendirdi. Türkiye’nin ezber bozduğunu belirten Başbuğ, çarpıcı sözler sarf etti.

Başbuğ’un açıklamaları şu şekilde;

Bu bölgenin coğrafi şartlarını tarif etmekte zorlanacağım. Öyle bir zorlu coğrafyaki tanımı mümkün değil. İnanılmaz dağlık, birbiri içine geçmiş mağaralar. Onun da ötesinde her an her yerde mayınla ve alçakça saldırıyla karşılaşma riskin var.

İDDİA EDİYORUM! DÜNYA ÜLKELERİ BIRAKIN HAREKATI TATBİKAT BİLE YAPAMAZ

Ben iddia ediyorum. Yere göğe sığdırılamayan devletler Amerika, Rusya, Çin ve İngiltere’nin orduları bahar koşullarında gündüz şartlarında bizim şu anda yaptığımız harekatın tatbikatını yapsınlar, bırakacağım bu işleri. Bırakın askeri harekatı tatbikarını bile yapamazlar. Ama bizim o yiğitler, o kahramanlar böylesi zorlu koşullarda, sırtında onca yükle hem dağa tırmanır hem de o hava koşullarında savaşır. Alçakça saldıran şer güçlerle kıyasıya ölümüne savaşır. Bunlar çok nadir ülkeye nasip olacak hadiseler.

TÜRK ORDUSU EZBERLERİ BOZDU

O nedenle ‘savaş’ dedin mi Türk akla gelir. Böylesi zorlu kış ve gece şartlarında harekat yürütüyoruz. Niye ezber bozuyoruz. Ezber neydi; Kış oldu mu herkes inine mağarasına çekilir. Mehmetçik de karargahına çekilir. Böyleydi örgütün ezberi. Ezberleri bozan yıkan çok önemli operasyonlar gerçekleştirdik.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir