Fizik Kanunlarına Göre Burçlar ve Astroloji Arasındaki 6 Farkı Açıklıyoruz

Burçlar ve astroloji bilimi arasındaki ana farklılıkları biliyor musunuz? Bu iki tanım birbiri ile bağlantılı olduğundan genellikle birbiri ile aynı şeymiş gibi görülüyor. Ancak astroloji sdece burçlardan ibaret değil ve aslında burçlar astrolojinin sadece küçük kısmı. Peki astroloji başka neleri inceler?

Burçlar ve astroloji arasındaki ana fark, bir astroloji haritasının sağladığı detay seviyesidir.

Her yıl, Güneş, her birinde yaklaşık bir ay geçirerek zodyak’ın on iki burcundan geçer. Astroloji, motivasyonunuzu, hırsınızı, bireyselliğinizi ve kişisel tarzınızı tarif edebilirken, burçlar sadece kişiliğiniz hakkında yüzeysel bir fikir verir.  Medyumlar, astrolojinin ve burçların farklı olduğunu bilirler: burçlar yalnızca güneş burcunuza odaklanır, bu da varlığınızın yalnızca yüzeysel yönünü temsil eder.

Haritanıza baktırmak ise size dair daha detaylı bir anlatım sunar.

Genel olarak, Nebula burç ve astroloji hizmetleri zor durumlarda yardımcı olur ve hayatınızın herhangi bir alanında hedeflerinize ulaşmanın en iyi yolunu gösterir. Bu kavramları daha iyi anlamak ve sizin için doğru olanın ne olduğuna karar vermek için burçlar ve astroloji arasındaki altı ana farka bakalım. ?

1. Astroloji, hayatınızı nasıl yönlendirmeniz gerektiğini gösterebilir.

On iki burç dört elemente ayrılır: ateş, toprak, su ve hava. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay’ı, toprak burçları Başak, Boğa ve Oğlak’ı, su burçları Akrep, Balık ve Yengeç’i, hava burçları ise Terazi, İkizler ve Kova’yı içerir.

Ateş burçları tutkulu oluşları ile karakterize edilirken, toprak burçları pratiklikleri ve istikrarları ile bilinir. Su burçları merhametli, sezgisel ve duygusal iken, hava burçları iletişim ve ifadeye yönelik eğilimleri ile tanınır. Bu elementsel özelliklerin bir kişinin astrolojik haritasında birleştirilmesi, onun yaşam yolunu şekillendirme konusunda önemli bir rol oynar, bu da onu karmaşık ve benzersiz bir şekilde donatır.

2. Astroloji güçlü ve zayıf yönlerimizi belirler.

Astrolojideki her burç eşsizdir ve kendi özgün özelliklerine, karakterine ve tercihlerine sahiptir. Bir kişinin güçlü ve zayıf yönleri, on zodiac burcunu içeren astrolojik haritasına bağlı olarak değişebilir, oysa burç yorumları bir seferde yalnızca bir burca odaklanır.

3. Büyük tarihi olaylar astroloji ile açıklanabilir.

Astroloji, dış gezegenlerin (Jüpiter, Neptün, Uranüs, Satürn ve Plüton) genel olarak insanlık enerjisi üzerinde bir etkisi olduğunu öne sürer. Bu gezegenler, toplumsal dinamiklerde uzun vadeli değişikliklerle ilişkilendirilir ve dış güçlerin hayatlarımızı nasıl etkileyebileceğini gösterir. Bu gezegenler gökyüzünde hareket ettiğinde, genellikle doğada değişikliklere yol açarlar ve küresel bir etkiye sahip olurlar.

4. Astroloji geçmişinizi, mevcut durumunuzu ve potansiyel geleceğinizi gösterir.

Genel burç yorumları, zodyak işaretlerine bağlı olarak insanları etkileyen gezegenlerin hareketlerine odaklanır. Ancak, bu tahminler her gezegenin geçişinin bir birey üzerindeki benzersiz etkisini ayrıntılı olarak anlamamızı sağlamaz. Bu genel burç yorumları, bir kişinin bireysel ihtiyaçlarını ve durumlarını dikkate almaz.

Ayrıca, astroloji bir kişinin hayatındaki gelecek olayları tahmin etmenizi sağlar.

Herkesin bir güney ve bir kuzey düğümü vardır, bunlar geçmiş ve gelecek enerjilerini temsil eder. Her gezegenin belirli bir zodyak işaretinde ne kadar süre geçirdiğini belirleyerek, hayatlarındaki önemli olaylar tahmin edilebilir. Kendinizi ve hayatınızı daha iyi anlamanızı sağlarlar.

5. Astroloji, düşüncelerimizi ve duygularımızı nasıl paylaştığımızı gösterir.

Astroloji, iletişim tarzımızı, davranışlarımızı, düşüncelerimizi, duygularımızı ve dünyaya sunumumuzu ortaya çıkaran iç gezegenleri içerir. Bu iç gezegenler güneş, ay, yükselen, Mars, Merkür ve Venüs’dür.

Genel burç yorumlarında, güneş burcumuz egomuz ve bireyselliğimizi nasıl ifade ettiğimizle ilgili olarak ilişkilendirilir. Ancak, daha kişisel bir düzeyde, gerçek özümüzü ve özelliklerimizi tanımlayan gezegenlerdir.

6. Astroloji, bireysel kişiliklerimizin derinliklerini araştırır.

Astroloji, her bireyin, onları başka bir burçtaki insanlardan farklı kılan benzersiz ve karmaşık bir kişiliğe sahip olduğunu anlamamıza yardımcı olur. İki terazi burcu insanının aynı özelliklere sahip olmadığını belirtmek önemlidir.

Astrolojik haritalarımızda, her birimize on burç işaretleri atanır. Sonuç olarak, kişiliğimiz bu işaretlerin çeşitli özelliklerinden etkilenir. Bu, biyolojik ikizlerin bazen yaptığı gibi sizin ve arkadaşınızın aynı burç işaretlerine ve gezegen pozisyonlarına sahip olmadıkça, terazi güneş burcunuzun terazi burcu olan arkadaşınız için aynı anlama gelmeyebileceği anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx