Lütfü Savaş’ın üzeri çizildi… CHP’den Haluk Levent’e “Hatay” teklifi… Ne dedi

CHP’de Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıkladığı Lütfü Savaş üzerinde tartışmalar devam ediyor. Daha önce gerektiği takdirde hamle yapabileceklerini ifade eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Lütfü Savaş’ın üzerini çizdi.

HALUK LEVENT’E TEKLİF GÖTÜRDÜ

CHP yeni bir hamle yaparak deprem bölgesinde yoğun çalışmalar da yürüten sanatçı ve AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent’e teklif götürdü. Haluk Levent teklifi daha önce siyasete girmeyeceğini söylediğini ifade ederek reddetti.

TWEETLE DE AÇIKLADI

Haluk Levent, daha sonra Twitter’dan yaptığı açıklamada da “CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında: Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var” ifadelerini kullandı.

LÜTFÜ SAVAŞ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Bu gelişmeler yaşanırken CHP’nin Hatay adayı Lütfü Savaş seçim çalışmalarına devam ediyor. Odatv’nin edindiği bilgilere göre Lütfü Savaş cephesinden konuyla ilgili açıklama gelmesi de an meselesi.

Uğur Can Biçer

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir